PLA1G822J14
Mfr.Part #
PLA1G822J14
Orientation :
J
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA1G822J14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull