PLA1G822H10
Mfr.Part #
PLA1G822H10
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Brand :
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
H
Datasheets
PLA1G822H10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull