PLA1G822E14
Mfr.Part #
PLA1G822E14
Current Rating (Amps) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Circular Connectors
Published :
Number of Positions :
14
Orientation :
E
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PLA1G822E14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull