PLA1G822E10
Mfr.Part #
PLA1G822E10
IP50 - Dust Protected
Published :
Number of Positions :
10
Orientation :
E
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Brand :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA1G822E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull