PLA1G821E14
Mfr.Part #
PLA1G821E14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage Rating :
Orientation :
E
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
8 Weeks
Published :
Current Rating (Amps) :
2A
Number of Positions :
14
Datasheets
PLA1G821E14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull