PLA1G821A14
Mfr.Part #
PLA1G821A14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Orientation :
A
Color :
Gray
RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Datasheets
PLA1G821A14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull