PLA1G821A10
Mfr.Part #
PLA1G821A10
Number of Positions :
10
Shell Size, MIL :
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Color :
Gray
Datasheets
PLA1G821A10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull