PLA1G623H14
Mfr.Part #
PLA1G623H14
Orientation :
H
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Published :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Color :
Blue, Gray
Current Rating (Amps) :
2A
Number of Positions :
14
Datasheets
PLA1G623H14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull