PLA1G623H10
Mfr.Part #
PLA1G623H10
Color :
Blue, Gray
Orientation :
H
8 Weeks
Published :
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Datasheets
PLA1G623H10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull