PLA1G623E10
Mfr.Part #
PLA1G623E10
Orientation :
E
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Shell Size, MIL :
Published :
Datasheets
PLA1G623E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull