PLA1G622C14
Mfr.Part #
PLA1G622C14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Gold
Published :
Datasheets
PLA1G622C14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull