PLA1G621E10
Mfr.Part #
PLA1G621E10
Orientation :
E
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Plastic
Published :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
PLA1G621E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull