PLA1G621C10
Mfr.Part #
PLA1G621C10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Contact Material :
COPPER ALLOY
Published :
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
C
Datasheets
PLA1G621C10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull