PLA1G523E10
Mfr.Part #
PLA1G523E10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Circular Push Pull Connectors
Published :
Orientation :
E
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA1G523E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull