PLA1G522E14
Mfr.Part #
PLA1G522E14
Polysulfone (PSU)
HTS Code :
Color :
Gray, Green
Number of Positions :
14
Shell Size, MIL :
Current Rating (Amps) :
2A
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
E
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Plastic
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PLA1G522E14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull