PLA1G522E10
Mfr.Part #
PLA1G522E10
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Unshielded
HTS Code :
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
E
Color :
Gray, Green
Bulk
Published :
Datasheets
PLA1G522E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull