PLA1G522C10
Mfr.Part #
PLA1G522C10
Number of Positions :
10
Orientation :
C
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Color :
Gray, Green
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage Rating :
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Plastic
Published :
Current Rating (Amps) :
3A
HTS Code :
Circular Connectors
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PLA1G522C10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull