PLA1G522A10
Mfr.Part #
PLA1G522A10
Polysulfone (PSU)
HTS Code :
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Shell Size - Insert :
Published :
Color :
Gray, Green
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
A
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Datasheets
PLA1G522A10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull