PLA1G521A10
Mfr.Part #
PLA1G521A10
Number of Positions :
10
Product Status :
Active
ECCN Code :
EAR99
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Bulk
HTS Code :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Color :
Gray, Green
Orientation :
A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Datasheets
PLA1G521A10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull