PLA1G423E10
Mfr.Part #
PLA1G423E10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
HTS Code :
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Details
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
3A
Brand :
Number of Positions :
10
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Orientation :
E
Datasheets
PLA1G423E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull