PLA1G423C10
Mfr.Part #
PLA1G423C10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
3A
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Number of Positions :
10
Datasheets
PLA1G423C10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull