PLA1G423A10
Mfr.Part #
PLA1G423A10
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Details
Connector Type :
Plug, Male Pins
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Circular Push Pull Connectors
Published :
Datasheets
PLA1G423A10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull