PLA1G422J14
Mfr.Part #
PLA1G422J14
Current Rating (Amps) :
2A
Product Category :
Circular Push Pull Connectors
ECCN Code :
EAR99
Contact Material :
COPPER ALLOY
Published :
RoHS :
Details
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Orientation :
J
Shell Finish :
Shell Size - Insert :
HTS Code :
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Datasheets
PLA1G422J14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull