PLA1G422H14
Mfr.Part #
PLA1G422H14
Orientation :
H
Number of Positions :
14
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Polysulfone (PSU)
Published :
Shell Size - Insert :
RoHS :
Non-Compliant
Datasheets
PLA1G422H14
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull