PLA1G422H10
Mfr.Part #
PLA1G422H10
Circular Connector Assemblies
Published :
Orientation :
H
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
RoHS :
Non-Compliant
Number of Positions :
10
Datasheets
PLA1G422H10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull