PLA1G422E10
Mfr.Part #
PLA1G422E10
Current Rating (Amps) :
3A
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Color :
Gray, Yellow
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Non-Compliant
Orientation :
E
Polysulfone (PSU)
HTS Code :
Active
ECCN Code :
EAR99
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PLA1G422E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull