PLA1G421J10
Mfr.Part #
PLA1G421J10
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Color :
Gray, Yellow
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Non-Compliant
UL94 V-0
Published :
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
J
Datasheets
PLA1G421J10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull