PLA1G421A10
Mfr.Part #
PLA1G421A10
Current Rating (Amps) :
3A
RoHS :
Non-Compliant
Solder Cup
Published :
Color :
Gray, Yellow
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Voltage Rating :
Orientation :
A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Datasheets
PLA1G421A10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull