PLA1G221C14
Mfr.Part #
PLA1G221C14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Number of Positions :
14
Connector Type :
Plug, Male Pins
Color :
Gray, Red
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
C
Datasheets
PLA1G221C14
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull