PLA1G221C10
Mfr.Part #
PLA1G221C10
IP50 - Dust Protected
ECCN Code :
EAR99
Current Rating (Amps) :
3A
Color :
Gray, Red
Orientation :
C
Number of Positions :
10
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
UL94 V-0
HTS Code :
Datasheets
PLA1G221C10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull