PLA1G123J10
Mfr.Part #
PLA1G123J10
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
J
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Color :
Gray, White
Contact Finish Thickness - Mating :
20.0µin (0.51µm)
Published :
Datasheets
PLA1G123J10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull