PLA1G123H10
Mfr.Part #
PLA1G123H10
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Number of Positions :
10
Orientation :
H
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Color :
Gray, White
Connector Type :
Plug, Male Pins
PL
Published :
Datasheets
PLA1G123H10
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull