PLA1G123E14
Mfr.Part #
PLA1G123E14
Current Rating (Amps) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
E
Color :
Gray, White
Number of Positions :
14
Datasheets
PLA1G123E14
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull