PLA1G123E10
Mfr.Part #
PLA1G123E10
Number of Positions :
10
Orientation :
E
Color :
Gray, White
Connector Type :
CIRCULAR CONNECTOR
Current Rating (Amps) :
3A
HTS Code :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Applications :
Industrial, Medical, Testing Equipment and Measurement
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
PLA1G123E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull