PLA10AN9012R0D2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLA10AN9012R0D2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 2A 2LN TH
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
Physical Dimension :
L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
RMS Current (Irms) :
2A
Depth :
16mm
Resistance :
120mOhm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Length :
18mm
Mount :
Through Hole
Number of Lines :
2
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Height :
17.5mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
INDUCTANCE 0.9 MILLI HENRY; SECTIONAL WINDING TYPE
Packaging :
Bulk
Inductance :
900 µH
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Pitch :
13mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
300V
Military Standard :
Not
Max DC Current :
2A
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Insulation Resistance :
100MOhm
Voltage - Rated AC :
300V
Termination :
Radial
JESD-609 Code :
e2
DC Current :
2A
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
Box
Number of Pins :
4
Current :
2A
Current Rating :
2A
Filter Type :
Power Line
Mounting Type :
Through Hole
Series :
PLA10
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) :
100MOhm