PL8300NLT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PL8300NLT
Manufacturer
iNRCORE
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 38UH 9.5A 19.3MOHM SMD
Manufacturer :
iNRCORE
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~130°C
DC Resistance (DCR) :
19.3mOhm Max
Size / Dimension :
1.220Lx1.000W 30.99mmx25.40mm
Type :
Toroidal
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
38μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
300kHz
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
HCCI-80
Current Rating (Amps) :
9.5A
Datasheets
PL8300NLT
PL8300NLT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from PulseR stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD