PK10M-080PP-TH3-DA
Mfr.Part #
PK10M-080PP-TH3-DA
Description
CONN PLUG 80POS R/A GOLD
Pitch :
0.039 1.00mm
Height Above Board :
0.382 9.70mm
Number of Positions :
80
Feature :
Board Lock, Solder Retention
Plug, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.039 1.00mm Through Hole, Right Angle 80 Positions Pak 10, PK10M Gold