PIC18F46Q43-E/MP
Mfr.Part #
PIC18F46Q43-E/MP
Package / Case
40-VFQFN Exposed Pad
Description
64KB FLASH, 4KB RAM, 1KB EEPROM,
8-bit Microcontrollers - MCU
Supplier Device Package :
40-QFN (5x5)
Connectivity :
I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size :
64KB (64K x 8)
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V ~ 5.5V
Subcategory :
Microcontrollers - MCU
RAM Size :
4K x 8
Series :
PIC® XLP™ 18F
Packaging :
Tube
Data Converters :
A/D 35x12b; D/A 1x8b
Number of I/O :
36
Package :
Tube
Speed :
64MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)