PIC18F4682T-I/PT
Mfr.Part #
PIC18F4682T-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 44TQFP
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
PIC® 18F
Min Operating Temperature :
-40 °C
Base Part Number :
PIC18F4682
Flash
Interface :
CAN, I2C, SPI, UART, USART
Program Memory Size :
80KB 40K x 16
Max Supply Voltage :
5.5 V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Connectivity :
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Supply Voltage :
5V
Frequency :
40MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
PIC
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Height Seated (Max) :
1.2mm
Data Converter :
A/D 11x10b
Interfaces :
CAN/I2C/SPI/USART
Power Supplies :
5V
DMA Channels :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
On Chip Program ROM Width :
16
DAC Channels :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Supply Voltage :
5V
Has ADC :
Min Supply Voltage :
4.5 V
Length :
10mm
Max Operating Temperature :
85 °C
Speed :
40MHz
Base Product Number :
PIC18F4682
Oscillator Type :
Internal
Terminal Pitch :
0.8mm
CPU Family :
ECCN Code :
3A991.A.2
Core Processor :
Terminal Form :
Gull wing
Max Frequency :
40 MHz
Published :
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
Product Status :
Obsolete
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.2V~5.5V