PIC10LF320-E/P
Mfr.Part #
PIC10LF320-E/P
Package / Case
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DIP
Program Memory Size :
448B 256 x 14
Base Product Number :
PIC10LF320
Speed :
16MHz
Connectivity :
Base Part Number :
PIC10LF320
Packaging :
Tube
Series :
PIC® 10F
EEPROM Size :
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
ROM (words) :
256
Frequency :
16MHz
Package / Case :
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Supplier Device Package :
8-PDIP
8
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Length :
9.27 mm
Max Power Dissipation :
800mW
Surface Mount :
Terminal Finish :
MATTE TIN
Product Type :
8-bit Microcontrollers - MCU
RAM Size :
64 x 8
Width :
6.35 mm
Supply Voltage :
3.3V
Package :
Tube
Mounting Style :
Through Hole
Height :
3.3 mm
Memory Size :
448B
Mounting Type :
Through Hole
A/D 3x8b
Datasheets
PIC10LF320-E/P
Introducing Microcontrollers Microchip Technology PIC10LF320-E/P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:PIC10LF320, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:8-DIP (0.300, 7.62mm), Number of Pins:8, Number of Terminations:8, Mounting Type:Through Hole, PIC10LF320-E/P pinout, PIC10LF320-E/P datasheet PDF, PIC10LF320-E/P amp .Beyond Microcontrollers Microchip Technology PIC10LF320-E/P ,we also offer PIC16F506-I/SL, ATTINY44A-SSN, MS51FB9AE, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.