PIC10LF320-E/MC
Mfr.Part #
PIC10LF320-E/MC
Package / Case
8-VFDFN Exposed Pad
Description
IC MCU 8BIT 448B FLASH 8DFN
Speed :
16MHz
Brand :
ROM (words) :
256
Supply Voltage :
3.3V
Supplier Device Package :
8-DFN (2x3)
Terminal Pitch :
0.5mm
Height :
0.9 mm
8B
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Style :
SMD/SMT
Width :
2 mm
Details
Factory Lead Time :
7 Weeks
Base Part Number :
PIC10LF320
Program Memory Size :
448B 256 x 14
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
800mW
Package :
Tube
Frequency :
16MHz
Memory Size :
448B
Base Product Number :
PIC10LF320
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Height Seated (Max) :
1mm
Product Category :
8-bit Microcontrollers - MCU
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Packaging :
Tube
Package / Case :
8-VFDFN Exposed Pad
Series :
PIC® 10F
Pin Count :
Length :
3 mm