PI74STX1G32CX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PI74STX1G32CX
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet
Download
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Gates and Inverters
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
74STX
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.5ns @ 5V, 50pF
Base Part Number :
74STX1G32
Number of Inputs :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Logic Type :
OR Gate
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Circuits :
1
Current - Quiescent (Max) :
2µA
Current - Output High, Low :
32mA 32mA