PI6C20400BLE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PI6C20400BLE
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Main Purpose :
PCI Express (PCIe)
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
3.3V
Family :
6C
Number of Terminations :
28
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.465V
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of Circuits :
1
Propagation Delay (tpd) :
6.5 ns
Factory Lead Time :
23 Weeks
Terminal Form :
Gull wing
Number of Pins :
28
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
0.65mm
Input :
HCSL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Frequency (Max) :
400MHz
Terminal Position :
Dual
Mounting Type :
Surface Mount
Nominal Supply Current :
130mA
Prop. Delay@Nom-Sup :
6.5 ns
Length :
9.7mm
Ratio - Input:Output :
1:4
Number of Functions :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Characteristics :
3-STATE
Package / Case :
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Base Part Number :
PI6C20400
PLL :
yes
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Published :
Width :
4.4mm
Number of True Outputs :
4
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Logic IC Type :
PLL BASED CLOCK DRIVER
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
PI6C20400BLE
Introducing Application Specific Clock/Timing Diodes Incorporated PI6C20400BLE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:28, Number of Pins:28, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Base Part Number:PI6C20400, Operating Temperature:-40°C~85°C, PI6C20400BLE pinout, PI6C20400BLE datasheet PDF, PI6C20400BLE amp .Beyond Application Specific Clock/Timing Diodes Incorporated PI6C20400BLE ,we also offer 9DBL411BKILF, 9DB433AGLF, SI53159-A01AGM, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Diodes Incorporated PI6C20400BLE
Application Specific Clock/Timing Diodes Incorporated PI6C20400BLE Overview
PI6C20400BLE Features
PI6C20400BLE Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN