PGSMAJ90A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ90A M2G
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.1A
Unidirectional Channels :
1
Reach Compliance Code :
Compliant
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V