PGSMAJ85A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ85A M2G
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
DO-214AC, SMA
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.2A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Series :
Automotive, AEC-Q101
Reach Compliance Code :
Compliant
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V