PGSMAJ75A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ75A M2G
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Product Category :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Power - Peak Pulse :
400W
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.3A
Applications :
Automotive
Unidirectional Channels :
Tape and Reel (TR)
Series :
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ