PGSMAJ64A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ64A M2G
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
DO-214AC, SMA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
400W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Unidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.9A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Automotive, AEC-Q101
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V