PGSMAJ54A M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ54A M2G
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Automotive, AEC-Q101
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.6A
Power - Peak Pulse :
400W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V