PGSMAJ51CA M2G
Mfr.Part #
PGSMAJ51CA M2G
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Product Category :
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.9A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V