PGSMAJ51CA E3G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PGSMAJ51CA E3G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Stock
46
In Stock :
46
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Applications :
Automotive
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.9A
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
JESD-609 Code :
e3
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
400W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ